Hipotiazid hipertónia. Hipotiazid latinul
Nemzetközi nem saját tulajdonú név: Adagolási forma: A készítmény hatóanyaga a 25 mg hidroklorotiazid. Segédanyagok: magnézium-sztearát, talkum, zselatin, kukoricakeményítő, laktóz-monohidrát.
Cardiline Vélemények, ár, Magyarország, Gyógyszertár
Farmakológiai tulajdonságok A tiazid-diuretikumok elsődleges hatásmechanizmusa a diurézis növelése a nátrium-ionok és a klór újbszorpciójának gátlásával a vese-tubulusok elején.
Ezáltal növelik a nátrium és a klór kiválasztását, következésképpen a vizet.
Melyik jobb az Indapamid vagy a Hypothiazide kiválasztása? A csoport első gyógyszerei megjelentek a piacon az es évek közepén.
Az egyéb elektrolitok, nevezetesen a kálium és a magnézium kiválasztása is növekszik. A szén-anhidáz aktivitását is csökkentik a bikarbonát-ion kiválasztásának fokozásával, de ez a hatás általában gyenge, és nem befolyásolja a vizelet pH-ját.
Hipotiazid (hidroklorotiazid) -diuretikum (használati utasítás, indikációk, készítmények, analógok,
A hidroklorotiazid vérnyomáscsökkentő hatású. A tiazid diuretikumok nem befolyásolják a normális vérnyomást. A hidroklorotiazid hiányos, de gyorsan felszívódik a gyomor-bél traktusból. Ez a művelet óráig tart. A maximális diuretikus aktivitás kb.
Hipotenzív hatás: mi az
A vesén keresztül történő elimináció elsődleges útja szűrés és szekréció változatlan formában. A hidroklorotiazid behatol a placenta barrierbe, és kiválasztódik az anyatejbe. Használati jelzések arteriás hypertonia mind monoterápiában, mind más vérnyomáscsökkentő gyógyszerekkel kombinálva ; különböző eredetű edematikus szindróma krónikus szívelégtelenség, nefrotikus szindróma, premenstruációs szindróma, akut glomerulonefritisz, krónikus veseelégtelenség, portális hipertónia, kortikoszteroidokkal történő kezelés ; a poliuria ellenőrzése, főleg nefrogén diabetes insipidus esetén; hipotiazid hipertónia urogenitális traktusban a kőképződés megelőzése a fogékony betegeknél hypercalciuria csökkentése.
Óvatosan alkalmazza a hypokalemia, a hyponatremia, a hiperkalcémia, a szívkoszorúér-betegségben szenvedő betegek, a májcirrózis, a köszvény, az idős utcák, a laktóz intoleranciában szenvedő betegeknél a szívglikozidok alkalmazása közben. Terhesség és szoptatás A hidroklorotiazid behatol a placenta barrierbe.
A gyógyszer alkalmazása a terhesség első trimeszterében ellenjavallt.
HYPOTHIAZID 100 mg tabletta
A magzati vagy újszülött sárgaság, a hipotiazid hipertónia és egyéb következmények kockázata fennáll. A gyógyszer átjut az anyatejbe; ezért, ha a gyógyszer használata feltétlenül szükséges, akkor a szoptatást le kell állítani. Adagolás és adagolás Az adagolást egyedileg kell kiválasztani.

Állandó orvosi ellenőrzés esetén a minimális hatásos dózis van beállítva. A tablettákat étkezés után kell bevenni.
Egyes betegeknél a hipotiazid hipertónia 12,5 mg-os dózis elegendő mind monoterápiában, mind kombinációban.

A minimális hatásos dózist napi mg-nál nem lehet alkalmazni. Ha a hipotiazidot más vérnyomáscsökkentő gyógyszerekkel kombinálják, szükség lehet egy másik gyógyszer dózisának csökkentésére a túlzott vérnyomáscsökkenés megelőzése érdekében. A vérnyomáscsökkentő hatás napon belül jelentkezik, azonban az optimális hatás elérése akár hétig is eltarthat. A kezelés után a vérnyomáscsökkentő hatás egy hétig fennmarad.
- Csökkent szívverés jelentősen megnövekedett OPSS-sel.
- A hipotiazid farmakológiai hatása A tiazidcsoport aktív diuretikuma saluretikus hatást fejt ki.
- A magas vérnyomás legjobb kezelési rendje
- Kímélve a magas vérnyomást
- Dioscorea és magas vérnyomás
- Gyógyszer szívelégtelenség és magas vérnyomás kezelésére
- Magas vérnyomás modern gyógyszerek
- Mi a magas vérnyomás? - Ütés
Különböző eredetű edematikus szindróma: a szokásos hipotiazid hipertónia az ödéma kezelésében mg hatóanyag naponta egyszer vagy két alkalommal két alkalommal. A klinikai választól függően az adag mg-ra csökkenthető naponta egyszer vagy két naponta egyszer. Néhány súlyos esetben a kezelés kezdetén napi mg-os dózisra magas vérnyomás a hőtől szükség.
Pre-subdirect szindróma esetén a szokásos adag napi 25 mg, és a tünetek megjelenésétől a menstruáció kezdetéig alkalmazzák. Amikor a nefrogén diabetes insipidus ajánlott, a szokásos napi adag mg több adagban. A 3 és 12 év közötti gyermekek teljes napi adagja 37, mg naponta.
Hipotiazid latinul
Mellékhatások Elektrolit hipotiazid hipertónia Hipokalémia, hypomagnesemia, hiperkalcémia és hipoklórikus alkalózis: szájszárazság, szomjúság, szabálytalan szívritmus, hangulati vagy pszichés változások, görcsök és izomfájdalmak, hányinger, hányás, szokatlan fáradtság vagy gyengeség. A hipoklór-alkalózis májbetegséget vagy májkómát okozhat. Hyponatremia: zavartság, görcsök, letargia, hipotiazid hipertónia gondolkodás, fáradtság, ingerlékenység, izomgörcsök.
Metabolikus jelenségek: hiperglikémia, glikozuria, hiperurikémia köszvényes támadás kialakulásával. A tiazid-kezelés csökkentheti a glükóz toleranciát, és a látens diabetes mellitus nyilvánvalóvá válhat.
Nagy adagok alkalmazása esetén a szérum lipidszintje nőhet. A gyomor-bélrendszer részéről: cholecystitis vagy pancreatitis, kolesztatikus sárgaság, hasmenés, sialadenitis, székrekedés, anorexia.
Melyik jobb az Indapamid vagy a Hypothiazide kiválasztása?
Mivel a szív-érrendszer: aritmiák, ortosztatikus hipotenzió, vaszkulitisz. Az idegrendszer: szédülés, átmeneti homályos látás, fejfájás, paresztézia. A vérképző szervek oldaláról: nagyon ritkán : hipotiazid hipertónia, agranulocitózis, thrombocytopenia, hemolitikus anaemia, aplasztikus anaemia. Túlérzékenységi reakciók: csalánkiütés, purpura, nekrotikus vaszkulitisz, Stevens-Johnson szindróma, légzési distressz szindróma beleértve a pneumonitist és a nem-kardiogén pulmonalis ödémátfényérzékenység, anafilaxiás reakciók a sokkig.
Egyéb jelenségek: csökkent hatás, vesefunkció, intersticiális nefritisz. Neuromuszkuláris: gyengeség, zavartság, szédülés és borjú izmok görcsössége, paresztézia, eszméletvesztés, fáradtság.
Emésztőrendszer: hányinger, hányás, szomjúság. Vese: polyuria, oliguria vagy anuria hemokoncentráció miatt.
gipotiazid
Laboratóriumi indikátorok: hipokalémia, hiponatrémia, hipoklorémia, alkalózis, emelkedett karbamid-nitrogénszint a vérben különösen veseelégtelenségben szenvedő betegeknél. Túladagolás kezelése: nincs specifikus antidotum a hidroklorotiazid túladagolására.
Hányás indukálása, gyomormosás lehet a gyógyszer eltávolításának módszerei. A hatóanyag felszívódását az aktív szén felhasználásával csökkenthetjük.
A vérnyomás vagy sokk csökkenése esetén hipotiazid hipertónia keringő vér BCC és az elektrolitok kálium, nátrium térfogatát kompenzálni kell. A normál értékek megállapításához figyelni kell a víz-elektrolit egyensúlyt különösen a szérum káliumszintjét és a vesefunkciót. Kölcsönhatás más hipotiazid hipertónia és laboratóriumi adatokkal Szükséges elkerülni a gyógyszer egyidejű használatát: lítiumsók a lítium vese clearance-e csökken, növelve hipotiazid hipertónia toxicitását.

A mellékpajzsmirigyek működésének vizsgálata előtt a tiazidokat le kell szüntetni. A szérum bilirubin koncentrációja megnőhet.

Különleges utasítások Hosszú kezelési ciklusban gondosan figyelemmel kell kísérni a víz és az elektrolit egyensúlyhiány klinikai tüneteit, elsősorban a fokozott kockázatú betegeknél: a szív- és érrendszeri hipotiazid hipertónia szenvedő betegek és a májfunkciós rendellenességek; súlyos hányás vagy a víz- és elektrolit-egyensúly csökkenésének jelei, például szájszárazság, szomjúság, gyengeség, letargia, álmosság, szorongás, izomfájdalom vagy görcsök, izomgyengeség, hipotenzió, oliguria, tachycardia, gyomor-bélrendszeri panaszok traktusban.
A hipokalémiát a káliumtartalmú gyógyszerek vagy káliumban gazdag élelmiszerek gyümölcsök, zöldségek felhasználásával lehet elkerülni, különösen a káliumvesztés fokozott diurézis, hosszantartó kezelés vagy a digitalis glikozidokkal vagy kortikoszteroidokkal történő egyidejű kezelés esetén.
Kimutatták, hogy a tiazidok növelik a magnézium kiválasztását a vizeletben; ez hipomagnémiához vezethet. Csökkent veseműködés esetén szükséges a kreatinin-clearance ellenőrzése. Veseelégtelenségben a gyógyszer azotémiát okozhat, és kumulatív hatások is kialakulhatnak. Ha a vesekárosodás nyilvánvaló, az oliguria kialakulásakor mérlegelni kell a gyógyszer abbahagyásának lehetőségét. Károsodott májműködésű vagy progresszív májbetegségben szenvedő hipotiazid hipertónia óvatosan írják elő a tiazidokat, mivel a víz-elektrolit-egyensúly kis változása, valamint a szérum ammóniumszintje májkómát okozhat.

Súlyos agyi és koszorúér-szklerózis esetén a gyógyszer beadása különös gondossággal jár. A tiazid gyógyszerekkel történő kezelés befolyásolhatja a glükóz toleranciát. A nyilvánvaló és látens cukorbetegség hosszú kezelési folyamata során a szénhidrát anyagcsere rendszeres ellenőrzése szükséges; Lehet, hogy módosítania kell a hypoglykaemiás gyógyszerek adagját.